» » » Rio 2016-da yarışacaq idmançılarımız (SON SİYAHI)

Rio 2016-da yarışacaq idmançılarımız (SON SİYAHI)

Rio 2016-da yarışacaq idmançılarımız (SON SİYAHI)Rio 2016 Yay Olimpiya Oyunlarında ölkəmizi 56 idmançı 57 lisenziya ilə 18 idman növündə təmsil edəcək.
 
Premyer.az son siyahını diqqətinizə çatdırır:
 
 
GÜLƏŞ
- YUNAN-ROMA GÜLƏŞİ
 
 
1. Rəsul Çunayev – 66 kq
2. Elvin Mürsəliyev – 75 kq
3. Rövşən Bayramov – 59 kq
4. Sabah Şəriəti – 130 kq
5. Saman Təhmasibi – 85 kq
 
 
- SƏRBƏST GÜLƏŞ
1. Cəbrayıl Həsənov – 74 kq
2. Cəmaləddin Maqomedov – 125 kq
3. Hacı Əliyev – 57 kq
4. Toğrul Əsgərov – 65 kq
5. Şərif Şərifov – 86 kq
6. Xetaq Qazyumov – 97 kq
 
 
- QADIN GÜLƏŞİ
1. Mariya Stadnik – 48 kq
2. Nataliya Sinişin – 53 kq
3. Yuliya Ratkeviç – 58 kq
 
 
CÜDO
1. Elmar Qasımov – 100 kq
2. Uşangi Kokauri – (+) 100 kq
3. Məmmədəli Mehdiyev – 90 kq
4. Rüstəm Orucov – 73 kq
5. Orxan Səfərov – 60 kq
6. Nicat Şıxəlizadə - 66 kq
 
 
OXATMA
1. Olqa Senyuk – 56 kq
 
 
BOKS
1. Abdulqadir Abdullayev – 91 kq
2. Albert Səlimov – 60 kq
3. Teymur Məmmədov – 81 kq
4. Lorenzo Sotomayor Collazo – 64 kq
5. Rüfət Hüseynov – 49 kq
6. Kamran Şahsuvarlı – 75 kq
7. Cavid Çələbiyev – 56 kq
8. Elvin Məmişzadə - 52 kq
9. Məhəmmədrəsul Məcidov – (+) 91 kq
10. Pərviz Bağırov – 69 kq
11. Yana Alekseyevna – 60 kq
 
 
ATLETİKA
- ÇƏKİCATMA
1. Hanna Skidan – 114 kq
 
 
- 5000 METR MƏSAFƏYƏ QAÇIŞ
1. Hayle İbrahimov – 50 kq
 
 
- ÜÇ TƏKANLA TULLANMA
1. Nazim Babayev – 70 kq
 
 
- MARAFON
1. Evans Kiplaqat – 58 kq
 
 
KANOE
- KANOE SPRİNT 200 METR
 1. Valentin Demyanenko – 100 kq
 
 
- KANOE SLALOM 200 METR
1. Yuriy Melgiç – 75 kq
 
 
- KAYAK SPRİNT 200 METR, 500 METR
1. İnna Osipenko Radomskaya – 65 kq
 
 
AVARÇƏKMƏ
1. Aleksandr Alkesandrov – 95 kq
2. Boris Yotov – 95 kq
 
 
GİMNASTİKA
- BƏDİİ GİMNASTİKA
1. Marina Durunda – 50 kq
 
 
- İDMAN GİMNASTİKASI
1. Petro Paxnyuk – 64 kq
2. Oleq Stepko – 55 kq
 
 
QILINCOYNATMA
1. Səbinə Mikina – 54 kq
 
 
ATICILIQ
1. Ruslan Lunev
 
 
TAEKVANDO
1. Fəridə Əzizova – 67 kq
2. Radik İsayev – (+) 80 kq
3. Patimat Abakarova – 49 kq
4. Milad Beigi Herçəqani – 80 kq
 
 
TRİATLON
1. Rostislav Pevtsov – 74 kq
 
 
ÜZGÜÇÜLÜK
- SƏRBƏST 100 METR
1. Fatimə Alkərəmova – 65 kq
 
 
- ARXASIÜSTƏ 200 METR
1. Boris Kirillov – 71 kq
 
 
VELOSİPED
- ŞOSSE VELOSİPEDİ
1. Maksim Averin – 72 kq
2. Yelena Pavluxina – 68 kq
 
 
- TREK VELOSİPEDİ
1. OLQA İSMAYILOVA – 75 kq

727     
Reklam

Reklam