» » » ”REGİON LİQASI – KƏMİYYƏT, YOXSA KEYFİYYƏT DALINCA?” 2-ci HİSSƏ (LAYİHƏ)

”REGİON LİQASI – KƏMİYYƏT, YOXSA KEYFİYYƏT DALINCA?” 2-ci HİSSƏ (LAYİHƏ)

”REGİON LİQASI – KƏMİYYƏT, YOXSA KEYFİYYƏT DALINCA?” 2-ci HİSSƏ (LAYİHƏ)AFFA yanında Media Komitəsinin qaliblərindən olan Premyer.az və Sportmedia.az saytlarının "Ölkədaxili yarışlar”  layihəsi çərçivəsində növbəti yazını təqdim edirik.
 
Bu yazımızda, növbəti dəfə, ölkəmizdə keçən ildən etibarən keçirilməsinə start verilən Region Liqası haqqında bəhs edəcəyik.
 
GİRİŞ
 
İlk yazımızda oxucularımızı turnirin Əsasnaməsi ilə tanış etmişdik. Bu dəfə turnirin iştirakçıları, təqvimi və hazırki turnir cədvəli haqqında daha ətraflı məlumat veriləcək.
 
ZONALAR
 
2017/2018-ci il mövsümü üçün Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyası tərəfindən Həvəskarlardan ibarət komandalar arasında keçirilən "Region Liqası” 3 zona üzrə təşkil olunub –
 
1: Paytaxt və Şimal Regionu,
2: Cənub və Mərkəz Regionu,
3: Şimal-Qərb və Qərb Regionu. 
 

I ZONA

Paytaxt və Şimal Regionu

Paytaxt Regionu

Şimal Regionu

1

"Şağan”

1

"Şahdağ” (Qusar)

2

"Şıxlar” (Qobustan)

2

"Səhliyalı” (Şabran)

3

"Ümid” (Bakı)

3

"Uğur” (Sumqayıt)

4

"Tufan” (Bakı)

4

"Şahdağ” (Quba)


II ZONA

Cənub və Mərkəz Regionu

Cənub Regionu

Mərkəz Regionu

1

"Ümid” (Cəlilabad)

1

"Kürdəmir”

2

"Dinamo” (Yardımlı)

2

"Neftçala”

3

"Astara”

3

"Füzuli”

4

"Cənub RFF”

4

"Gənclik” (Sabirabad)

 

III ZONA

Şimal-Qərb və Qərb Regionu

Şimal-Qərb Regionu

Qərb Regionu

1

"Şirvan” (Ağdaş)

1

"Göyəzən” (Qazax)

2

"Oğuz”

2

"Şəmkir”

3

"Kürmük” (Qax)

3

"Energetik” (Mingəçevir)

4

"Şəki”

4

"Xəmsə” (Gəncə)

 

Naxçıvan Muxtar Respublikasında təşkil olunan Region Liqası 4-cü zona olaraq qəbul edilib.

 

 

TURNİRİNTƏQVİMİ

1. Paytaxt və Şimal Zonası

a) Paytaxt
 

I dövrə

I tur

II tur

III tur

16-17 dekabr 2017

Şıxlar (Qobustan)-Ümid (Bakı) 1:1

Tufan-Şağan 2:2

23-24 dekabr 2017

Şağan-Şıxlar (Qobustan) 5:1

Ümid (Bakı)-Tufan (-:+)*

17-18 Fevral 2018

Şıxlar (Qobustan)-Tufan

Ümid (Bakı)-Şağan

 

II dövrə

IV tur

V tur

VI tur

24-25 Fevral 2018

Tufan-Şıxlar (Qobustan)

Şağan-Ümid (Bakı)

3-4 Mart 2018

Ümid (Bakı)-Şıxlar (Qobustan)

Şağan-Tufan

10-11 Mart 2018

Tufan-Ümid (Bakı)

Şıxlar (Qobustan)-Şağan

 

III dövrə

VII tur

VIII tur

IX tur

17-18 Mart 2018

Şıxlar (Qobustan)-Ümid (Bakı)

Tufan-Şağan

31 Mart- 1 Aprel 2018

Ümid (Bakı)-Tufan

Şağan-Şıxlar (Qobustan)

7-8 Aprel 2018

Şıxlar (Qobustan)-Tufan

Ümid (Bakı)-Şağan

 

IV dövrə

X tur

XI tur

XII tur

14-15 Aprel 2018

Tufan-Şıxlar (Qobustan)

Şağan-Ümid (Bakı)

21-22 Aprel 2018

Ümid (Bakı)-Şıxlar (Qobustan)

Şağan-Tufan

28-29 Aprel 2018

Tufan-Ümid (Bakı)

Şıxlar (Qobustan)-Şağan

 
b) Şimal 
 

I dövrə

I tur

II tur

III tur

16-17 dekabr 2017

Şahdağ (Quba)-Şahdağ (Qusar) 0:1

Səhliyalı-Uğur (Sumqayıt) 1:5

 

23-24 dekabr 2017

Şahdağ (Qusar)-Səhliyalı 5:0
Uğur (Sumqayıt)-Şahdağ (Quba) 5:0

17-18 Fevral 2018

Şahdağ (Quba)-Səhliyalı

Şahdağ (Qusar)-Uğur (Sumqayıt)

 

II dövrə

IV tur

V tur

VI tur

24-25 Fevral 2018

Səhliyalı-Şahdağ (Quba)

Uğur (Sumqayıt)-Şahdağ (Qusar)

3-4 Mart 2018

Şahdağ (Qusar)-Şahdağ (Quba)

Uğur (Sumqayıt)-Səhliyalı

10-11 Mart 2018

Səhliyalı-Şahdağ (Qusar)

Şahdağ (Quba)-Uğur (Sumqayıt)

 

III dövrə

VII tur

VIII tur

IX tur

17-18 Mart 2018

Şahdağ (Quba)-Şahdağ (Qusar)

Səhliyalı-Uğur (Sumqayıt)

 

31 Mart- 1 Aprel 2018

Şahdağ (Qusar)-Səhliyalı

Uğur (Sumqayıt)-Şahdağ (Quba)

7-8 Aprel 2018

Şahdağ (Quba)-Səhliyalı

Şahdağ (Qusar)-Uğur (Sumqayıt)

 

IV dövrə

X tur

XI tur

XII tur

14-15 Aprel 2018

Səhliyalı-Şahdağ (Quba)

Uğur (Sumqayıt)-Şahdağ (Qusar)

21-22 Aprel 2018

Şahdağ (Qusar)-Şahdağ (Quba)

Uğur (Sumqayıt)-Səhliyalı

28-29 Aprel 2018

Səhliyalı-Şahdağ (Qusar)

Şahdağ (Quba)-Uğur (Sumqayıt)

 
 

1.Cənub və Mərkəzzonası

a) Mərkəz

 

I dövrə

I tur

II tur

III tur

16-17 dekabr 2017

Cənub RFF-Ümid (Cəlilabad) 0:1

Dinamo (Yardımlı)-Astara 0:6

23-24 dekabr 2017

Ümid (Cəlilabad)-Dinamo (Yardımlı) 6:1

Astara-Cənub RFF 0:4

17-18 Fevral 2018

Cənub RFF-Dinamo (Yardımlı)

Ümid (Cəlilabad)-Astara

 

 

II dövrə

IV tur

V tur

VI tur

24-25 Fevral 2018

Dinamo (Yardımlı)-Cənub RFF

Astara-Ümid (Cəlilabad)

3-4 Mart 2018

Ümid (Cəlilabad)-Cənub RFF

Astara-Dinamo (Yardımlı)

10-11 Mart 2018

Dinamo (Yardımlı)-Ümid (Cəlilabad)

Cənub RFF-Astara

 

 

III dövrə

VII tur

VIII tur

IX tur

17-18 Mart 2018

Cənub RFF-Ümid (Cəlilabad)

Dinamo (Yardımlı)-Astara

31 Mart- 1 Aprel 2018

Ümid (Cəlilabad)-Dinamo (Yardımlı)

Astara-Cənub RFF

7-8 Aprel 2018

Cənub RFF-Dinamo (Yardımlı)

Ümid (Cəlilabad)-Astara

 

IV dövrə

X tur

XI tur

XII tur

14-15 Aprel 2018

Dinamo (Yardımlı)-Cənub RFF

Astara-Ümid (Cəlilabad)

21-22 Aprel 2018

Ümid (Cəlilabad)-Cənub RFF

Astara-Dinamo (Yardımlı)

28-29 Aprel 2018

Dinamo (Yardımlı)-Ümid (Cəlilabad)

Cənub RFF-Astara

 

b) Cənub

 

I dövrə

I tur

II tur

III tur

16-17 dekabr 2017

Gənclik (Sabirabad)-Kürdəmir 5:2

Neftçala-Füzuli 1:2

23-24 dekabr 2017

Kürdəmir-Neftçala 1:3

Füzuli-Gənclik (Sabirabad) 2:1

 

17-18 Fevral 2018

Gənclik (Sabirabad)-Neftçala

Kürdəmir-Füzuli

 

II dövrə

IV tur

V tur

VI tur

24-25 Fevral 2018

Neftçala-Gənclik (Sabirabad)

Füzuli-Kürdəmir

3-4 Mart 2018

Kürdəmir-Gənclik (Sabirabad)

Füzuli-Neftçala

10-11 Mart 2018

Neftçala-Kürdəmir

Gənclik (Sabirabad)-Füzuli

 

III dövrə

VII tur

VIII tur

IX tur

17-18 Mart 2018

Gənclik (Sabirabad)-Kürdəmir

Neftçala-Füzuli

31 Mart- 1 Aprel 2018

Kürdəmir-Neftçala

Füzuli-Gənclik (Sabirabad)

7-8 Aprel 2018

Gənclik (Sabirabad)-Neftçala

Kürdəmir-Füzuli

 

IV dövrə

X tur

XI tur

XII tur

14-15 Aprel 2018

Neftçala-Gənclik (Sabirabad)

Füzuli-Kürdəmir

21-22 Aprel 2018

Kürdəmir-Gənclik (Sabirabad) Füzuli-Neftçala

28-29 Aprel 2018

Neftçala-Kürdəmir

Gənclik (Sabirabad)-Füzuli

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

1. Şimal – Qərb və Qərb zonası

a) Qərb

 

I dövrə

I tur

II tur

III tur

16-17 dekabr 2017

Xəmsə(Gəncə)-Göyəzən (Qazax) 0:3

Şəmkir-Energetik (Mingəçevir) 1:3

23-24 dekabr 2017

Göyəzən (Qazax)-Şəmkir 3:1

Energetik (Mingəçevir)-Xəmsə (Gəncə) 2:2

17-18 Fevral 2018

Xəmsə (Gəncə)-Şəmkir

Göyəzən (Qazax)-Energetik (Mingəçevir)

 

II dövrə

IV tur

V tur

VI tur

24-25 Fevral 2018

Şəmkir-Xəmsə (Gəncə)

Energetik (Mingəçevir)-Göyəzən (Qazax)

3-4 Mart 2018

Göyəzən (Qazax)-Xəmsə (Gəncə)

Energetik (Mingəçevir)-Şəmkir

10-11 Mart 2018

Şəmkir-Göyəzən (Qazax)

Xəmsə (Gəncə)-Energetik (Mingəçevir)

 

III dövrə

VII tur

VIII tur

IX tur

17-18 Mart 2018

Xəmsə (Gəncə)-Göyəzən (Qazax)

Şəmkir-Energetik (Mingəçevir)

31 Mart- 1 Aprel 2018

Göyəzən (Qazax)-Şəmkir

Energetik (Mingəçevir)-Xəmsə (Gəncə)

7-8 Aprel 2018

Xəmsə (Gəncə)-Şəmkir

Göyəzən (Qazax)-Energetik (Mingəçevir)

 

IV dövrə

X tur

XI tur

XII tur

14-15 Aprel 2018

Şəmkir-Xəmsə (Gəncə)

Energetik (Mingəçevir)-Göyəzən (Qazax)

21-22 Aprel 2018

Göyəzən (Qazax)-Xəmsə (Gəncə)

Energetik (Mingəçevir)-Şəmkir

28-29 Aprel 2018

Şəmkir-Göyəzən (Qazax)

Xəmsə (Gəncə)-Energetik (Mingəçevir)

 

 

b) Şimal – Qərb

 

I dövrə

I tur

II tur

III tur

16-17 dekabr 2017

Şəki-Şirvan (Ağdaş) 0:0

Oğuz-Kürmük (Qax) 2:1

23-24 dekabr 2017

Şirvan (Ağdaş)-Oğuz 5:0
Kürmük (Qax)-Şəki 5:0

17-18 Fevral 2018

Şəki-Oğuz

Şirvan (Ağdaş)-Kürmük (Qax)

 

II dövrə

IV tur

V tur

VI tur

24-25 Fevral 2018

Oğuz-Şəki

Kürmük (Qax)-Şirvan (Ağdaş)

3-4 Mart 2018

Şirvan (Ağdaş)-Şəki

Kürmük (Qax)-Oğuz

10-11 Mart 2018

Oğuz-Şirvan (Ağdaş)

Şəki-Kürmük (Qax)

 

III dövrə

VII tur

VIII tur

IX tur

17-18 Mart 2018

Şəki-Şirvan (Ağdaş)

Oğuz-Kürmük (Qax)

31 Mart- 1 Aprel 2018

Şirvan (Ağdaş)-Oğuz

Kürmük (Qax)-Şəki

7-8 Aprel 2018

Şəki-Oğuz

Şirvan (Ağdaş)-Kürmük (Qax)

 

IV dövrə

X tur

XI tur

XII tur

14-15 Aprel 2018

Oğuz-Şəki

Kürmük (Qax)-Şirvan (Ağdaş)

21-22 Aprel 2018

Şirvan (Ağdaş)-Şəki

Kürmük (Qax)-Oğuz

28-29 Aprel 2018

Oğuz-Şirvan (Ağdaş)

Şəki-Kürmük (Qax)

 

TURNİR  CƏDVƏLİ

İki turdansonra zonalar üzrə turnir cədvəlləri aşağıdakı kimidir:

 

PAYTAXT VƏ ŞİMAL REGİONU

Paytaxt

 

Şağan - Şıxlar (Qobustan) 5:1

Ümid (Bakı) – Tufan (Bakı) -:+*

 

Turnir cədvəli

 

Yer

Komanda

O

Q

H

M

T/F

Xal



1

Şağan

2

1

1

0

7-3

4


2

Tufan (Bakı)

2

1

1

0

5-2

4


3

Ümid (Bakı)

2

0

1

1

1-4

1


4

Şıxlar (Qobustan)

2

0

1

1

2-6

1


 

*"Ümid” – "Tufan” matçında "Ümid” klubu təhlükəsizliyi təmin etmədiyinə görə kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilib(RL: Əsasnamə, maddə 61)

 

Şimal

 

Şahdağ (Qusar) – Səhliyalı (Şabran) 5:0
Uğur (Sumqayıt) - Şahdağ (Quba) 5:0

 

Turnir cədvəli

 

Yer

Komanda

O

Q

H

M

T/F

Xal



1

Uğur (Sumqayıt)

2

2

0

0

10-1

6


2

Şahdağ (Qusar)

2

2

0

0

6-0

6


3

Şahdağ (Quba)

2

0

0

2

0-6

0


4

Səhliyalı (Şabran)

2

0

0

2

1-10

0


 

CƏNUB VƏ MƏRKƏZ REGİONU

 

Cənub

 

Ümid (Cəlilabad) - Dinamo (Yardımlı) 6:1

Astara - Cənub RFF 0:4

 

Turnir cədvəli

 

Yer

Komanda

O

Q

H

M

T/F

Xal



1

Ümid (Cəlilabad)

2

2

0

0

7-1

6


2

Cənub RFF

2

1

0

1

4-1

3


3

Astara

2

1

0

1

6-4

3


4

Dinamo (Yardımlı)

2

0

0

2

1-12

0


 

Mərkəz

 

Kürdəmir - Neftçala 1:3

Füzuli - Gənclik (Sabirabad) 2:1

 

Turnir cədvəli

 

Yer

Komanda

O

Q

H

M

T/F

Xal



1

Füzuli

2

2

0

0

4-2

6


2

Gənclik (Sabirabad)

2

1

0

1

6-4

3


3

Neftçala

2

1

0

1

4-3

3


4

Kürdəmir

2

0

0

2

3-8

0


 

ŞİMAL–QƏRB VƏ QƏRB REGİONU

Şimal – Qərb

Şirvan (Ağdaş) - Oğuz 5:0
Kürmük (Qax) - Şəki 5:0

Turnir cədvəli

 

Yer

Komanda

O

Q

H

M

T/F

Xal



1

Şirvan (Ağdaş)

2

1

1

0

5-0

4


2

Kürmük (Qax)

2

1

0

1

6-2

3


3

Oğuz

2

1

0

1

2-6

3


4

Şəki

2

0

1

1

0-5

1


 

Qərb

Göyəzən (Qazax) - Şəmkir 3:1

Energetik (Mingəçevir) - Xəmsə (Gəncə) 2:2

Turnir cədvəli

 

Yer

Komanda

O

Q

H

M

T/F

Xal



1

Göyəzən (Qazax)

2

2

0

0

6-1

6


2

Energetik (Mingəçevir)

2

1

1

0

5-2

4


3

Xəmsə (Gəncə)

2

0

1

1

2-5

1


4

Şəmkir

2

0

0

2

2-6

0


 

p.s. Yazıdakı mütəxəssis fikirləri sayt redaksiyasınınn bu mövzü ilə əlaqədar olan fikirləri ilə üst-üstə düşməyə bilər.
Rauf İskəndərov / Premyer.az
Layihə AFFA yanında Media Komitəsi tərəfindən maliyyələşdirilir.

 


 
923     
Reklam

Reklam